OTE spouští aplikaci pro chytré mobilní telefony

Operátor trhu nově rozšiřuje možnosti výrobcům, jak posílat data do systému OTE. Nová mobilní aplikace určená pro chytré telefony a tablety umožňuje posílat data z výkazů o vyrobené a spotřebované elektřině do informačního systému OTE prostřednictvím chytrého telefonu nebo tabletu.

„Mobilní aplikaci mohou využít všichni výrobci s malými podporovanými fotovoltaickými zdroji do 10 kW, kteří mají povinnost pravidelně zasílat data do systému OTE. Jedná se především o majitele střešních instalací na rodinných domech. Tím se nám pro ně podařil rozšířit a zjednodušit přístup do našeho systému.“ říká Igor Chemišinec, člen představenstva společnosti OTE.

Uvedení této mobilní aplikace reaguje i na přání výrobců vyjádřená v průzkumu trhu provedeném v létě 2016. Další funkce umožňují sledovat stav zpracování zaslaných dat, stahování a prohlížení účetních dokladů o vyplacené provozní podpoře a příjem informací o důležitých novinkách, které se týkají systému evidence a výplaty provozní podpory. Aplikace je ke stažení zdarma v příslušném obchodě s aplikacemi pro systémy Android a IOS.

„Chytrá mobilní zařízení dnes pomáhají lidem cestovat, nakupovat i odpočívat. Vývojem mobilní aplikace sledujeme celosvětový trend v nástupu chytrých technologií.“ říká Vojtěch Jahoda, vedoucí odboru Správa podporovaných zdrojů energie.

Více informací naleznete na: 

 

Tisková zpráva.pdf (283 KB)